Sağlık Eğitimi Organizasyonları

“HERMES”, Site İnş. Dan. Org. Eğitim ve Sağlık Hizmetleri San ve Tic. Ltd. Şti ‘nin bir markası olup, şirketimiz sağlık eğitimi organizasyon hizmetlerini bu marka adı altında yürütmektedir. Site Ltd. Şti, Dr. Raphael Nogier’nin Türkiye’de vereceği tüm eğitimlerde tek yetkili temsilcidir.

Nogier Türkiye

Nogier Türkiye; Auriküloterapi alanında konunun duayeni olan Dr. Raphael Nogier‘yi ve ekip arkadaşlarını, eğitim seminerleri ve kurslarla, güncel uygulamalar hakkında seminerlerle, Türkiye’deki hekimlerle buluşturmak amacıyla kurulmuş bir oluşumdur.

Eğitim Kadromuz

Dr. Raphael Nogier 

raphael-nogierDr. Raphael Nogier, “Auriküloterapi” yöntemini keşfeden Dr. Paul Nogier’nin oğludur. Paul Nogier, Çin Cumhuriyeti dahil tüm dünyada, Auriküloterapinin babası olarak bilinmektedir.

Yöntemi keşfeden babasından direk eğitim almış ve onunla tüm süreçleri birlikte geçirmiş olan Dr. Raphael Nogier, sadece babasının öğretilerinin çok iyi bir uygulayıcısı olmakla kalmamış, ondan devraldığı geleneği daha ileriye taşımak için var gücüyle çalışıp keşiflerde bulunmaya devam etmiştir. Yeni frekanslar keşfetmiş, fotopersepsiyon, fotogram, postüroloji, lateralite ve gıda intoleranslarının teşhisi alanında pek çok yenilik ve uygulamayı ekole katmıştır.

dsc00642Fransa’da, Avrupa’da ve Amerika’da, Auriküloterapi ve Aurikülotıbbı (Auriculomedicine) eğitimleri vermektedir, bunun yanı sıra Lyon’da bulunan muayenehanesinde tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Tüm dünyada, Auriküloterapi ve Aurikülo Tıbbı hakkında sempozyum ve benzeri uluslararası organizasyonlarda, düzenleyici, onur konuğu ya da uluslararası komite üyesi olarak görev yapan Dr. Raphael Nogier çok yoğun bir ajandaya sahiptir.

Paul Nogier tarafından kurulan ve Lyon Fransa’da bulunan, GLEM (Groupe Lyonnais d’Etudes Medicales), Lyon Tıbbi Çalışmalar Grubu’nun da başkanlığını yürütmektedir. Bu okulda, dünyanın her yerinden gelen hekimlere verilen ve 2 yıl süren, toplam 12 modülden oluşan (Fransızca) eğitimlerin, hem işleyişinden sorumludur, hem de modüllerin bazılarının eğitimini şahsen vermektedir. GLEM Resmi İnternet Sitesi İçin Tıklayınız

who-meeting1990 yılında, kulak nokta isimlerinin uluslararası standardizasyonu amaçlı toplanan WHO (Dünya Sağlık Örgütü) çalışma grubunun toplantısı da bu prestijli okulda (GLEM) yapılmıştır. Toplantının açılış konuşması, Dr. Raphael Nogier tarafından yapılmıştır.

Dr. Nogier, Avrupa’da Auriküloterapi alanında en çok aranılan eğitmenlerden biridir, çok yoğun bir çalışma, seminer, konferans ve kongre ajandasına sahiptir ve dünyanın her yerinden yapılan yeni eğitim taleplerine çoğu kez olumsuz yanıt vermek zorunda kalmaktadır. 2011-2012 yılları arasında Lyon’da kendisinden eğitimler alan DrSeda Öztürk‘den bazı kitaplarını Türkçe’ye çevirmesini rica etmiştir.

Doktorun yazdığı sekiz adet kitabı bulunmaktadır. Bunlardan biri Dr. Seda Öztürk tarafından Türkçe’ye çevrilmektedir.

Dr. Nogier ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayarak kişisel internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dr. Raphael Nogier Kişisel İnternet Sitesi

Dr. Michel Marignan

MarignanDr. Marignan  1978 yılından beri GLEM üyesidir « Groupe Lyonnais d’Etudes Médicales (G.L.E.M.) ». Akupunktur ve Auriküloterapi eğitimlerini tamamladıktan sonra, 1982 yılından itibaren, okulun hem Fransa’daki  hem de yurt dışındaki eğitimlerinde, sürekli eğitmen statüsündedir, şu anda GLEM okulunda başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir. Marsilya’da bulunan kliniğinde auriküloterapi ve 1983 yılından beri de postüroloji alanında çalışmaktadır.

Eski bir ortopedik cerrahi asistanı olarak, neden bu kadar çok sayıda hastanın, görünür hiçbir lezyonları olmamasına rağmen (bu nedenle cerrahi tedavi şansları da yoktur) spinal ağrılar çektiklerini bulmayı hedeflemiştir. Paris’te, Fransız Postüroloji Topluluğunun kurucusu ve başkanı olan Pierre-Marie GAGEY ile karşılaşmış ve sonrasında onun Marsilya’da yaptığı bir konuşmada, göz tedavileriyle ilgili çalışmasını dinledikten sonra, bu konuda çözümün en azından bir kısmının, omurganın temel rolü olan dik durma fonksiyonu ve bu fonksiyonun bozukluklarının düzeltilmesinden geçtiği kanısına varmıştır.

Yıllar süren araştırmalar ve klinik gözlemler sonrasında, şu anda “Postürel Sendromlar” olarak adlandırılan ve çeşitli protokollere dayanan bir tedavi yaklaşımı geliştirmiştir. 1990 yılından beri,  Fransa’da  hem özel kurslarda hem de Üniversite’de postüroloji eğitimi vermektedir ve pek çok Postüroloji topluluğunun kuruluşunda itici güç olarak hizmet vermiştir.

Yıllarca CNRS’te (Fransız Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından yönetilen, resmi bilimsel araştırma merkezi) araştırmacı olarak çalışmıştır. Yüksek rezolüsyonlu termografi ve bunun derideki enerji değişikliklerinin analizinde muhtemel kullanımı üzerinde çalışan Dr. Marignan, deri basıncı enformasyonunu düzenleyen bir nöral mikroçip geliştirmiş ve sonra bunu ayak derisine uygulayarak postürel tedavide kullanmıştır. Bu patentli ürün (Neurostab®), büyük başarıyla pek çok ülkede bel ağrısı ve başka hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Uzm. Dr. Seda Öztürk

Seda ÖztürkAnkara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Öztürk, 2005 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında Dermatoloji ihtisasını tamamladı.

2005 yılında Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmakognozi Anabilim Dalında, Fitoterapi (Bitkilerle yapılan medikal tedavi) Tezli Yüksek Lisans eğitimine başladı. Mart 2008′de Master Tezini tamamladı ve Fitoterapi Bilim Uzmanı oldu.

2007 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Akupunktur Eğitimini tamamladı ve Akupunktur Uygulama Yetki Sertifikası aldı.

Dr. Seda Öztürk, 2011-12 yılları arasında farklı zamanlarda, Lyon’da bulunan GLEM okulunda, Dr. Raphael Nogier’den Auriküloterapi, Aurikülomedicin eğitimleri aldı, Journee Medicales de Septembre (alanda güncel uygulamaların konuyla ilgili önde gelen isimler tarafından anlatıldığı eğitim günleri) ve 7. Uluslararası Auriküloterapi Sempozyumuna katıldı. Dr. Nogier’nin muayenehanesinde onunla birlikte çalışaraktedavi yaklaşımını ve hastalarıyla ilişkilerini gözlemleme fırsatı buldu. Klinik pratiğinde Auriküloterapi ve Aurikülo Tıbbı uygulamalarını kullanmaya devam etmektedir. Dr. Öztürk’ün Kişisel İnternet Sitesi İçin Tıklayınız

dsc00611Fransa’da, GLEM okulunda, seminerlerin çoğunun eğitim dili Fransızca olduğu için Fransızca öğrenen Dr. Öztürk, dil konusunun bu alanda ileri düzey bilgilere ulaşmak için ne kadar önemli olduğunu bilmesinden ve bunun zorluklarını bizzat yaşamış olmasından kaynaklı, Dr. Raphael Nogier’nin teşviklerine olumlu yanıt vermiş ve onun kitaplarını Türkçe’ye çevirmeyi üstlenmiştir.

Dr. Öztürk, İzmir, Urla’da bulunan muayenehanesinde, Klasik Tıbbi Yaklaşımı Doğu Tıbbı (Geleneksel Çin Tıbbı) uygulamaları ile birleştiren bütüncül bir anlayışla hastalarına hizmet vermekte ve eğitim alanında çalışmalar yapmaktadır.

Dr. Seda Öztürk; Nogier Türkiye’nin seminer programlarını, içerik ve ajandayı belirlemekte ve danışman olarak görev yapmaktadır, aynı zamanda eğitim seminerlerinde Fransızcadan Türkçeye simültane çeviri yapmaktadır.

Geçmiş Seminer Organisyonlarımız

Nogier Türkiye İnternet Sitesi İçin Tıklayınız

cropped-nogier6.jpg

Urla Pier Resim

 

 

ontur-hotel-genel-gorunum 1